Veranda Nasıl Olmalı?

 

Genellikle müstakil evlerde, yazlık evlerde, villalarda ve benzeri evlerde tercihe göre cam ile kapatılan verandaların nasıl dekore edileceğini bazen bilemeyebiliriz ya da fikir edinmek isteyebiliriz.

 

Veranda Nedir?

 

Veranda, az önce de belirtildiği gibi müstakil evlerde bulunan ve aslında ev sahibi kişinin de zevkini ilk kez gelen misafir açısından en çok yansıtan evimizin bir parçası olarak belirtilebilir. Genelde evlerin bahçesinde veya zemin katlarında bulunur. Ayrıca verandanın tepesi kapalı olabilmektedir veya üstünde çatı bulunmaktadır. Yaz aylarında müstakil evlerin en çok kullanılmasının yanı sıra eğer cam ile kapatılırsa kış aylarında da gayet kullanışlı olabilmektedir. Yaz aylarında en çok misafir ağırlamaya uygun olan yer evin verandasıdır. Veranda her kişinin zevkine uygun dekore edebileceği bir alandır.

 

Veranda Nasıl Dekore Edilir?

 

Her kişinin zevki tabi ki de değişiklik gösterir. Kişisel zevkleri yansıtan konuların arasında dekorasyon da yer alır. Herkes evini kendi zevkine göre dekore etmek ister. Evin dekorasyonu bir insanın kişisel zevklerini en iyi gösteren şeylerden bir tanesidir. Verandanın dekorasyonu, ev içi dekorasyona göre biraz daha kolay olabilmektedir. Tabi ki aslında çokta kolay değildir. Mesela verandayı dekore ederken mobilya takımı veya bahçe takımı alınabilir fakat verandanın üstü eğer açık ise bu mobilya takımı veya bahçe takımının suya dayanıklı olması çok önemlidir. Aynı şey, tabi ki, masa, sandalye ve benzeri eşyalar içinde geçerlidir.

 

 Ayrıca eğer kış aylarında da verandada oturmayı tercih etmek istiyorsanız, şömine gibi bir ısıtıcı o ortama gayet iyi olacaktır. Bazı insanlar şömineyi verandalarında tercih etmektedir. Tabi ki durum yine tamamen kişisel zevke bağlı bir durumdur. Bir bitki alınıyorsa, saksı bitkileri tercih etmenin yanı sıra verandaya gelen güneşe ve bitkinin ne kadar güneş istediğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Ya da eğer verandanın üstü açık ise, verandanın yağmur alıp almama durumuna dikkat etmekte fayda vardır. Fazla sulanınca ölen bitkileri almamaya özen gösterilmelidir. Bazı insanların veranda dekorasyonlarına eğer dikkat ederseniz, yer koltuğu bile gözlemlenebilmektedir. Eğer verandada çok vakit geçirmek gibi bir planınız varsa en rahat oturma takımının seçilmesi gerekir. Verandanın ışıklandırılması da oldukça önemlidir. Eğer akşamları da oturmak tercih edilecekse kuvvetli ama fazla göz yormayan bir ışık seçmekte fayda var.

 

Verandada Nasıl Vakit Geçirilir?

 

Veranda zaman zaman en çok vakit geçireceğiniz yerlerden bir tanesi olmakla birlikte yaz ve bahar aylarında en çok misafirleri ağırlayacağınız yer olarak da tercih edilebilmektedir. Misafirlere çay, kahve ikramını orada gerçekleştirebilirsiniz, bu oldukça zevkli bir aktivitedir çoğu insana göre. Veranda sahibi olan çoğu insan, verandada yemek organizasyonları da vermektedir. Eğer toplantınız var ise ve biraz daha samimi bir ortamda gerçekleştirmek isterseniz o toplantı için veranda oldukça zevkli ve samimi bir yer seçimi olacaktır.

 

 

 

Tüm hakları saklıdır. © 2021 Saat İnşaat ®